zinoklis.lv

alternative

Zinoklis Google Play

Alexisonfire - Complicit (!!!) Svarīgākā ziņa šodien - "Alexisonfire" izdod jaunu dziesmu.

Kanādiešu post-hardcore apvienība "Alexisonfire" klausītājiem piedāvā pavisam jaunu dziesmu "Complicit", un, būsim reāli, nekas cits šobrīd vairs nav svarīgi.

Februārī grupa atgriezās ar dziesmu "Familiar Drugs", kas bija pirmā pēc aptuveni 10 gadu pārtraukuma.

Kopā ar "Aborted" uzstāsies arī zviedru death metal grupa “Entombed A.D.”. 2014. gadā grupu izveidoja Larss Jorans Petrofs (ex-Entombed). "Entombed" izdevuši "Left Hand Path" (1990), kas tiek uzskatīts par vienu no svarīgākajiem death metāla albumiem. “Entombed A.D.” saukta par to grupas daļu, kura rada progresīvā metāla žanram pietuvinātu mūziku. Jau 2014. gadā leiblā Century Media Records grupa izdod savu debijas albumu “Back to the Front”, bet 2016.gadā iznāk daudzsološs CD “Dead Dawn”.  Biļetes pieejams vietnē Ticketshop.lv.

Noklausies Indygo jaunāko albumu The Result of Everything Pašmāju rokgrupa "Indygo" klausītājiem piedāvā savu jaunāko studijas albumu "The Result of Everything".

Grupas vokālists Mārtiņš Vaters stāsta: “ Šis burtiski ir visa rezultāts, kā esam dzīvojuši savus grupas dzīves pēdējos pāris gadus. Daudzi skaisti vai mazāk smuki piedzīvojumi un pārdzīvojumi sasummējušies mūzikā. Šis mums bija kā savu spēju un iespēju apzināšanās laika nogrieznis, kurš mums deva iespēju vienam otru uzšķērst un kārtīgi izpētīt. Noteikti esam saostījušies līdz vienam kopumam, labi apzināties, ka mēs šādi, līdzīgi domājošie, nevis iedursim, bet gan izvilksim nazi no muguras.”

Alternatīvā roka trio Indygo veido Mārtiņš Vaters, Mārtiņš Leja un Miks Riekstiņš. Pats albums ieturēts labākajās roka tradīcijās, ir pa kādai mierīgai un agresīvākai notij, albumā ir manāmas gan progresīvā roka iezīmes, kuras grupai sekojušas pēdējos divos studijas albumos, gan deviņdesmito gadu grandža sajūtas, gan indie/eksperimental pieskāriens dziesmu veidošanā. “The Result Of Everything” izdots arī vinila formātā ierobežotā daudzumā - 150 eksemplāros.

2019. gada pavasarī "Eyre LLew" izdeva kopīgu EP ar korejiešu shoegaze apvienību "In The Endless Zangyang We Are".

Koncertā klubā klubā "Depo" uzstāsies arī pašmāju grupa "Pacific K".

Ieeja:
- 5 euro,
- 4 euro ar flaijeri no

Kaņepes Kultūras centrā koncertēs Velns Viņu Zin 11. maijā Kaņepes Kultūras centrā uzstāsies smagās instrumentālās mūzikas trio "Velns Viņu Zin".

Smagās instrumentālās mūzikas trio Velns Viņu Zin pastāv kopš 2016. gada nogales, 2018. gadā izdots debijas albums "Posts", kurš saņēmis Zelta mikrofonu kā gada Labākais roka vai metāla albums. Grupa saņēmusi arī ziņu portāla Alternative.lv balvu kā 2018. gada labākā jaunā grupa. Grupā darbojas Didzis Upens, Kristaps Kupšāns un Normunds Balodis.

11. maija koncertā grupai "Velns Viņu Zin' izpildīs gan skaņdarbus no pirmā albuma, gan pirmatskaņojumus, kā arī kā īpašie viesi uzstāsies "Eschatos" vokāliste Kristiāna Kārkliņa un klarnetists Artūrs Čukurs. 
Biļetes iepriekšpārdošanā

Dziesma: Cult Of Luna - The Silent Man Postmetālisti pēc 3 gadu pārtraukuma atgriežas ar jaunu dziesmu.

"The Silent Man" ir pirmais singls no rudenī gaidāmā albuma, kam pagaidām vēl nav dots nosaukums. Ar šo 11 minūtes garo dziesmu "Cult of Luna" apstiprina sadarbības sākumu ar leiblu "Metal Blade Records".

Koncertu iesildīs pašmāju grupa "Sever".

Cacophonics publicē dziesmu Time Pašmāju rokgrupa "Cacophonics", kura maija sākumā izdos savu jauno albumu "Fast Food is 4 Slow People", piedāvā noklausīties tajā iekļauto dziesmu "Time".

Grupas dalībnieki raksturo šo kā vienu no "Cacophonics" liriskākajām dziesmām. "Dziesmas ideja radās jau krietni pasen, kā arī reiz jau ierakstījām tās pirmo versiju, bet saistībā ar vairāku gadu pārtraukumu grupas darbībā tā netika publicēta. Katrā ziņā uzskatām, ka tieši pēdējā laikā rakstīto dziesmu kopējā stilistikā tā iederas labāk kā jebkad iepriekš, un šis ir īstais brīdis, kad to publicēt. Dziesmas teksts ir par to, ka šodienas pasaules sniegtais daudzo iespēju klāsts, par spīti lielajam piekļuves ātrumam tām, dažkārt tieši šī daudzveidīguma dēļ mēdz ievērojami paildzināt laika periodu, kas tiek patērēts izvēles veikšanai, tā rezultātā vairāk laika nemaz neiegūstot. Domāju, ka šis jautājums ne tikai man, bet arī daudziem citiem ir aktuāls. Tā nu dziesmas stāsts iznācis visnotaļ atbilstošs tās garajam ceļam līdz publicēšanai," src="/img/zinoklis_default.png" alt="Cacophonics publicē dziesmu Time" />

1. maija koncerti Rīgā 1. maija brīvdienā vairākās Rīgas koncertvietās gaidāmi pašmāju un ārzemju grupu koncerti.

Pirmais maijs Ādmiņu ielā

Par 1. maija tradīciju kļuvušais koncerts Ādmiņu ielas mēģinājumu telpā šoreiz pulcēs vairākas "tumšās" mūzikas apvienības. Koncertā uzstāsies "ÆLSSA", "NEKAD", "Single Window" (Ex-Salt Wound), "TESA", "Dūmu Zārka Zēni" src="/img/zinoklis_default.png" alt="1. maija koncerti Rīgā" />

Indygo prezentēs albumu The Result of Everything 17. maijā Spīķeru koncertzālē grupa "Indygo" prezentēs savu jaunāko albumu "The Result of Everything".

Alternatīvā roka trio Indygo, kuru veido Mārtiņš Vaters, Mārtiņš Leja un Miks Riekstiņš, izdos savu ceturto studijas albumu ar nosaukumu “The Result Of Everything”. Grupas vokālists Mārtiņš Vaters stāsta: “ Šis burtiski ir visa rezultāts, kā esam dzīvojuši savus grupas dzīves pēdējos pāris gadus. Daudzi skaisti vai mazāk smuki piedzīvojumi un pārdzīvojumi sasummējušies mūzikā. Šis mums bija kā savu spēju un iespēju apzināšanās laika nogrieznis, kurš mums deva iespēju vienam otru uzšķērst un kārtīgi izpētīt. Noteikti esam saostījušies līdz vienam kopumam, labi apzināties, ka mēs šādi, līdzīgi domājošie, nevis iedursim, bet gan izvilksim nazi no muguras.”
Pēc ilgākas prombūtnes Latvijā atgriežas grupas bundziniece Kristīne Lokmane. "Rebel Riot" saka paldies Intaram Preticim par lielisku ieguldījumu bundzinieka postenī aizvietojot Kristīni aizvadītajos pāris gados. Ar oriģinālsastāvu "Rebel Riot" jau drīzumā plāno atsākt darbu pie jauniem studijas ierakstiem.


03.05 Kauņa (LT) – 'Lemmy'
04.05 Varšava (PL) – 'Metalcave'
06.05 Leuvardēna (NL) – 'The Morgue'
07.05 Groningena (NL) – tiks paziņots
08.05 Gelēna (NL) – 'Café De Meister'
09.05 Berlīne (DE) – 'Blackland'
10.05 Leipciga (DE) – 'Stö'
11.05 Erlangena (DE) – 'New Force'
12.05 Piseka (CZ) – 'Pub Papirak'
14.05 Prāga (CZ) – 'Balada Bar'
15.05 Krasņika (PL) – 'Piaskowa'
16.05 Krakova (PL) – 'Pod Zemia'
17.05 Gdaņska (PL) – 'Paszcza Lwa'
18.05 Rīga (LV) – 'Depo" src="/img/zinoklis_default.png" alt="Rebel Riot dosies Eiropas tūrē" />

Dziesma: Full of Hell - Silmaril Tolkīna iedvesmots ekstrēmais (maigi izsakoties) metāls.

Metālisti "Full of Hell" izdod otro dziesma no 17. maijā gaidāmā albuma "Weeping Choir". 

“‘Silmaril’ is about the upheaval of forbidden knowledge,” stāsta grupa. "All goes onward and outward, all collapses.”